TRAVEL

Moje top 4 miejsc na Korfu

 

Będąc studentką, gdy zbliża się okres wakacyjny, od razu myślę tylko o tym jak tu tanio wyjechać gdzieś, gdzie byłaby czysta woda i temperatura powyżej 25 stopni. Przy niewielkim budżecie, ale dużej chęci, padło na Grecję. Wydaje mi się, że w tej chwili jet to jeden z tańszych kierunków wakacyjnych dla polaków. Dlatego padło właśnie na nią.

No dobrze… postanowione, że Grecja, teraz pytanie „Która wyspa?”. Naszukałam się wielu informacji o każdej z wysp. Szukałam miejsca, które oprócz ciepłej wody miałoby też coś ciekawego do zobaczenia. Pod uwagę brałam: Zakyntos, Skopelos, Krete i Korfu, ostatecznie jak już na pewno wiecie wybór padł na Korfu (wygrał studencki minimalny budżet i ciekawe perspektywy zwiedzania).

 

1.CANAL DE AMOUR

Canal de Amour lub po polsku Kanał Miłości, to spore skupisko skał w przepięknym rudawym kolorze. Nie da się ukryć, że jest tam co robić. To istny raj dla miłośników skoków do wody z ogromnej wysokości (co najmniej 10 metrów). Jeśli nie jesteście fanami takich aktywności, to zapewniam, że równie satysfakcjonująco się ich ogląda.

Woda ma bardzo intensywny turkusowy kolor, a pomiędzy formacjami skalnymi wyżłobione są tunele przez,  które można przepływać (Uwaga! Jeśli nie umiesz pływać nie płyń w nie, prąd jest tak naprawdę mocny i może być to niebezpieczne.)

By dotrzeć do Kanału Miłości w nawigacje należy wpisać „Sidari” – to miasteczko, w którym znajduje się Canal de Amour. Gdy, nawigacja powiadomi nas, że dotarliśmy, idźcie w stronę plaży i kierujcie  się nią cały czas na lewą stronę. Ludzi było sporo, ale jakoś nie szczególnie mi to przeszkadzało, bo i tak siedziałam cały czas w wodzie.

Kanał miłości na wyspie Korfu - Grecja Rude skały na wyspie Korfu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. PORTO TIMONI

To właśnie ten widok zobaczycie na większości pocztówek z Korfu. Do Porto Timoni mieliśmy dwa podejścia. Za pierwszym razem chcieliśmy przyoszczędzić i pojechaliśmy miejscowym busikiem do Agios Georgios i stamtąd pójść na pieszo do samej plaży. No cóż.. był to bardzo zły pomysł i nie polecamy :P. Za drugim podejściem wynajęliśmy skuter i pojechaliśmy do samego końca miejsca, które pokazała nam nawigacja (wbiliśmy po prostu „Porto Timoni”). Stamtąd podążaliśmy już na pieszo zgodnie z tabliczkami. Samo wejście wspominam dwojako, bo widoki były przepiękne, ale temperatura powodowała mroczki przed oczami. Zmęczenie zrekompensował nam pierwszy punkt widokowy, który widnieje na większości zdjęć z Korfu. Sama plaża szału nie robi, dużo ludzi i niezbyt ładne kamienie. To co w Porto Timoni najlepsze to WODA (!). Z lewej strony widok na całe miasto (przez to, że ta strona plaży jest na otwartej przestrzeni jest duży przeciąg), a z prawej groty, jaskinie i piękna rafa koralowa. Jedyne co psuje prawą stronę to łódki i jachty przycumowane do dna.

Wyspa Korfu

Droga do Porto Timoni -Korfu

 

 

3. PALEOKASTRISTA

To niewielka miejscowość na zachodzie wyspy. Jadąc główną drogą miasta, mijamy cała masę zejść w dół do plaży. Jeśli macie więcej czasu, lub macie nocleg w Paleokastriscie to warto zajrzeć do wszystkich. Na końcu głównej drogi natykamy się na światła drogowe. Warto pojechać za nimi w górę, do samego końca drogi i podziwiać fantastyczne widoki na całe miasto. Miasteczko ma swój urok, ale jest bardzo oblegane przez turystów, co psuje jego klimat. Jednak warto tam pojechać, chociażby po to żeby zobaczyć La Grotte (o tym w nastepnym punkcie).

Pomysłowy kadr - Grecja

Widoki na Paleokastriste

 

4.LA GROTTA

To moim zdaniem najjaśniejszy punkt całej Paleokastristy. Jeśli wpiszecie  w nawigacje „La Grotta” wyskoczy wam „La Grotta Bar” – to właśnie miejsce którego szukacie. Gdy skręcicie w uliczkę do plaży, pierwszy co zobaczycie (a raczej usłyszycie) to kubańskie rytmy. To właśnie ten moment, kiedy na twarzy maluję się wielki banan i wchodzicie w ten klimat na 100%. W chwili w której zobaczyliśmy prawdziwe skocznie do wody i liny na skałach, na które trzeba się wdrapać i skoczyć do wody z 5-6 metrów, to po prostu poczułam się jakbym  grała w filmie.

Jeśli znudzi wam się już skakanie, lub po prostu ich nie lubicie, to bierzcie swoje maski do nurkowania i eksplorujcie wodę, ponieważ to właśnie tam widziałam najbardziej bogatą rafę koralową w życiu. La Grotta to zdecydowanie moje ulubione miejsce na całej wyspie

 

La Grotta

komentarze 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *